MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Słowacja gospodarzem Mistrzostw Świata w Hokeju 2011


W dniach 29.04-15.05.2011 Słowacja będzie po raz pierwszy w historii gościć 16 najlepszych drużyn hokejowych z całego świata.

 

ihwm2011 landsc cmyk tonal jpg

 

75. Mistrzostwa Świata w Hokeju odbędą się w Bratysławie (ORANGE ARENA na 9 246 osób) i Koszycach (STEEL ARENA na 8 347 osób).

 

Skład grup podstawowych:

  • Grupa A (Bratysława): Słowacja, Rosja, Niemcy, Słowenia
  • Grupa B (Koszyce): Kanada, Szwajcaria, Białoruś, Francja
  • Grupa C (Koszyce): Szwecja, USA, Norwegia, Austria
  • Grupa D (Bratysława): Finlandia, Czechy, Łotwa, Dania

 

Podczas 17 dni turnieju hokejowego odegranych zostanie 56 meczów, które na żywo obejrzy ponad 350 000 miłośników tego najbardziej popularnego zimowego sportu na Słowacji.

Sprzedaż wejściówek na poszczególne mecze możliwy jest tylko poprzez wyłącznego sprzedawcę biletów – portal internetowy www.ticketportal.pl

 

Ci z Państwa, którzy nie kupią biletów na poszczególne mecze, będą mogli posmakować atmosfery Mistrzostw Świata w specjalnie zbudowanych Wioskach Hokejowych, które powstaną w Bratysławie i Koszycach. W strefach dla kibiców, oprócz oglądania meczów hokejowych na telebimach, odbywać się będzie dodatkowo ponad 400 różnego rodzaju imprez /koncerty muzyczne, festiwale wina i piwa, gotowanie i degustacje potraw słowackich, targi rzemiosła, pokazy taneczne i wiele innych imprez/. Bratysława i Koszyce z okazji mistrzostw zmieniają również swój wygląd. Lotniska, dworce kolejowe i autobusowe są wzbogacane o hokejowe akcenty. Po miastach jeżdżą specjalne autobusy i tramwaje ozdabiane hokejowymi akcentami. Również dekoracje kwiatowe w głównych parkach zostaną w najbliższym czasie zaaranżowane na „hokejowo”.

Wszystko po to, by mieszkańcy Słowacji oraz turyści zagraniczni przyjeżdżający na Mistrzostwa Świata w hokeju czuli się jak najlepiej w Republice Słowackiej, która w okresie 29.04.-15.05. „zmienia swoją nazwę” na Hokejową Republikę

Więcej informacji o Mistrzostwach Świata w Hokeju 2011 znajdą Państwo na stronach internetowych: www.iihf.com; www.szlh.sk; www.slovakia-hockey.com; www.bratislava.sk, www.hokej.visitkosice.eu.

 

Oficjalną maskotką Mistrzostw Świata w Hokeju 2011 jest wilk GOOOLY! Wilk GOOOLY maskotka MS w hokeju 2011 na Slowacji jpg

 

  •  

 

Materiały zostały udostępnione przez Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej   377113 jpg


MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl